Moje zásady

Vytvořeno srdcem

Karla Můj proces tvoření korálků většinou začíná v obchodě, kde si vybírám jednotlivé korálky a komponenty. V tu chvíli jsem skoro u vytržení ze všech barev, tvarů a odlesků mých malých drahokamů. Už při výběru přemýšlím, jak by se daly dané komponenty, co nejlépe sladit s mými korálky, které mám doma, a když na nic nepřijdu, tak si koupím další. Doma se jimi ještě chvíli kochám, což mě nabíjí energií, kterou potřebuji pro samotnou tvorbu. Nachystám si své pracovní místo, pustím si rádio a bez jakýchkoli příprav a plánů se ponořím do svého světa.

Ručně vyrobeno

Nářadí na výrobu korálků Každý šitý šperk je vyroben ručně s velkou pečlivostí. U korálků vybírám jednotlivé kousky, aby nebyly nějak poškozeny mechanicky či esteticky. Používám speciální nitě vhodné pro jejich výrobu. Některé výrobky jsou sešívány silonem, aby krásně držely tvar a nedeformovaly se, např. u náramků bez zapínání či náušnic ve tvaru květů.

Velký důraz kladu na perfektní a pevné zakončení nití, aby nevyčnívaly a výsledný efekt neznehodnocovaly. Samozřejmostí je také kvalitní zpracování a zakončení spojovacích nýtů, jehel nebo kroužků, které jsou součástí některých šperků.

Kvalitně zpracováno

Korálky Mým nejoblíbenějším materiálem jsou japonské korálky TOHO a Miyuki Delica, korálky nejvyšší kvality pro svou tvarovou přesnost, nekonečnou barevnou paletu, lehkost a šíři průtahu, který umožňuje prošít několikrát i ty nejmenší perličky. Ráda do kompozic zahrnuji světoznámé české broušené perly PRECIOSA a broušená křišťálová skla SWAROVSKI pro svůj nezaměnitelný vzhled a lesk.

Používám i jiné neméně kvalitní materiály - voskované perly, mačkané korálky, superduo, pohanku, cínové perly, kočičí oči a pod, ALE NIKDY BYCH NEPOUŽILA PLASTOVÉ KORÁLKY U ŠPERKŮ. Brzy přichází o lesk, jsou náchylné na poškrábání a znehodnotí tím několikahodinovou, týdenní či měsíční práci.