Můj příběh

Můj příběh začal náhodou, když jsem objevila krásnou knihu o výrobě drátovaných šperků. Začala jsem dráty různě ohýbat, spojovat, vytvářet stromečky štěstí, první náhrdelníky a usazovat minerální kamínky.

drátěnný strom náhrdelník

Krása drátenictví mě fascinuje dodnes, ale od této techniky jsem přešla k šití korálků technikou beadweaving, kdy vytvářím celý šperk postupným sešíváním drobných korálků a dalších komponentů do jednoho celku. Pomalými kroky jsem se vkrádala do tajů této techniky. Cesta byla mnohdy trnitá, několikrát jsem to chtěla vzdát, ale díky podpory mých milovaných jsem to nevzdala a každý den překonávám nové výzvy.

korálky nášnice a náhrdelník

Mým nejoblíbenějším materiálem jsou japonské korálky pro svou pravidelnost. Broušená křišťálová skla Swarovski a česká Preciosa pro svůj nezaměnitelný vzhled a lesk. Jednoduše mě okouzluje lesk, třpyt, kvalita těchto komponentů a výsledného šperku. Samozřejmě používám i jiné neméně kvalitní materiály od různých výrobců, ALE NIKDY BYCH NEPOUŽILA U ŠPERKU PLASTOVÉ KORÁLKY, protože brzy přichází o lesk, lehce se poškrábou a znehodnotí tím několikahodinovou, týdenní či měsíční práci.

Mé nadšení, preciznost a houževnatost se odráží v každém šperku, který s radostí vytvářím.

Karla